Ürün
Kitaplarımız
Tüm Kitaplar > ŞİİRİN SINIRSIZLIĞINDA - Şiire Dalışlar & ÂNIN AÇIK DENİZLERİNDE - Şiirler
ŞİİRİN SINIRSIZLIĞINDA - Şiire Dalışlar & ÂNIN AÇIK DENİZLERİNDE - Şiirler
ISBN: 9786056511370
Fiyat: 25,50
Ebat: 13.5 X 21.5
Sayfa Sayısı: 302
Basım Yılı: Şubat, 2016

Ürün Hakkında:

ŞİİRİN SINIRSIZLIĞINDA/ Şiire Dalışlar, Ahmet İnam'ın Şiir hakkındaki yazılarından oluşmakta. Yazarın kendi deyimi ile Şiire dalışlar; şiirin derinliklerinde gökyüzünü aramak için yapılmış. Bu arayışı takibeden ÂNIN AÇIK DENİZLERİNDE ise, Ahmet İnam'ın şiirlerinden oluşmakta. 

Bir düşünürün şiirlerini ve şiir hakkındaki felsefesini barındıran bu eser, Türk düşüncesi ve edebiyatı için yeni ve özgün bir alan açmakta. Düşünce ve edebiyat tarihimizde şair mütefekkirler ve mütefekkir şairler bulunmakla beraber, şiirini, poetikasını ve şiir üzerine felsefesini aynı eserde toplayan, şiirle felsefe yapan, felsefeyle şiir yazan örnekler oldukça nadirdir. 

Elinizdeki bu eser, bir yandan Ahmet İnam'ın dil ile kurduğu sıcak ve samimi ilişkinin etik ve estetik boyutlarını, bir yandan da her şair ve düşünürün kendi kültürel ve tarihsel geleneğine dayanma ihtiyacı olduğunu gözler önüne seriyor.

Dil, kültür ve düşünce bir araya gelince, tadına doyum olmayan bir şiire dönüşüyor. Şiirle düşünebilenlere, düşünmeyi zevk edinenlere de şiirin ve felsefenin buluşmasına tanıklık etmek kalıyor.

Tasarım ve Yazılım: Aktif Düşünce Yayınları